EU pályázatok

TIOP 1.1.1 -07/1.

TIOP-1.1.1-07/1 Operatív Program 
Informatikai eszközpark fejlesztése a tihanyi Illyés Gyula Általános és Zeneiskolában című projekt

"TIHANY A KORSZERŰ OKTATÁSÉRT"Projekt kezdete: 2010. szeptember 1.

Projekt befejezése: 2010. december 31.

Projektmenedzser: Tósoki Imre

Projektasszisztens: dr. Nagyné Járvás Katalin

Pénzügyi vezető: Sörös Tibor Tamásné

KRONOLÓGIA:

Pályázat meghirdetése szállítók részére: 2010. szeptember - Nyertes pályázó: INFORNAX Szövetkezet, Veszprém József Attila u. 9. 

Interaktív táblák, informatikai eszközök szállítása, szerelése, üzembe helyezése: 2010. október 20-26.

Ezt követően négy tanteremben folyhat az oktatás nagyméretű multimédiás interaktív táblákon, valamint egy mozgássérült tanuló külön laptoppal és speciális IKT eszközökkel vehet részt a tanítási órákon.

 

Pedagógusok képzése: 2010. október - november

15 fő vett részt a FŐNIX FÜRED Bt. munkatársa által tartott oktatáson. 

Nyilvánosság biztosítása:
2010. november 17-én a szülők részére rendhagyó tanítási órát hirdettek meg a pedagógusok "Vissza az iskolapadba" címmel. Négy csoportba osztva, rendhagyó tanítási órán ismerkedhettek meg  az interaktív tábla használatával. A szülők közel egyharmada vett részt a programon.
Az eseményről a Veszprém Megyei Napló is cikket jelentetett meg.

Projektzáró rendezvény
2010. december 21-én szülők, képviselők, érdeklődők és a sajtó nyilvánossága előtt zajlott projektzáró rendezvényünk. Tósoki Imre polgármester mondott ünnepi beszédet, majd Dr. Nagyné Járvás Katalin egy rövid interaktív bemutatóval tárta a hallgatóság elé a projekt eseményeit.Alsós és felső tagozatos diákok közreműködésével, érdekes feladatokon keresztül mutatták be  a digitális tábla széleskörű felhasználási lehetőségeinek egy részét.

Projektfenntartási idő: 5 év
Kezdete: 2011/2012. tanév 2011. szeptember 1.
Vége: 2015/2016. tanév 2016.augusztus 31.